All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ vox ] match 149 Products.
VOx Uncooled Thermal Camera Core Longwave with Various IR Lenses
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
LWIR VOx Thermal Imaging Module 640x512 Integrated Into Infrared Camera
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Miniature VOx FPA Thermal Imaging Camera Core 120x90 / 17μm
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| NETD: | ≤60mK |
| Resolution: | 120x90 |
Radiometric VOx Thermal Camera Module Uncooled 640X512/12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR VOx Thermal Imaging Module 640x512 Integrated into Infrared Camera
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Focal Plane Array Uncooled Infrared Detector 400x300 / 17μm VOx Material
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx Uncooled Focal Plane Detector 640x512 12μm Mature Technology
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Core Longwave FPA 400x300 / 17μm VOx
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
Uncooled VOx Vehicle Mounted Thermal Camera 384x288 with Thermal Imaging
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Miniature VOx FPA Thermal Imaging Camera Core 120x90 / 17μm
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| NETD: | ≤60mK |
| Resolution: | 120x90 |

