All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ vox ] match 149 Products.
Mini Uncooled Infrared Detectors 400x300 / 12μm
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Type: | Microbolometer |
Wafer Level Packaging Uncooled Infrared Detectors LWIR Industrial IR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |
Uncooled FPA Thermal Imaging Detector 400x300 / 12μm Used In UAV Payloads
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Miniature Uncooled IR Detector 256x192 / 12μm for Consumer Electronics
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 256x192 |
Mega Pixel Large Array Uncooled Infrared Detectors 1280x1024 12μm Mature Technology
| Material: | Vanadium Oxide |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
| Type: | Metal Package |
800x600 17μm Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging & Thermography
| Resolution: | 800x600 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 35x25x7.4mm |
Light Weight LWIR Thermal Imaging Sensor 640x512 12μm Focal Plane Array Microbolometer
| Package: | Wafer Level Packaging |
|---|---|
| Size: | 18x16x2.8mm |
| Weight: | <1.5g |
Uncooled Long Wave Infrared Sensors 400x300 17μm Vanadium Oxide Material
| Resolution: | 400x300 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Type: | Microbolometer |
Light Weight Uncooled Infrared Detectors 256x192 12μm for Infrared Imaging
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 23x13x7.32mm |
1280x1024 / 12μm Uncooled FPA Detector for Thermal Surveillance Camera
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50/60Hz |

