All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled infrared thermal security camera ] match 362 Products.
Compact LWIR Thermal Imaging Module TWIN612 With Low Power Consumption
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Flexible MWIR Cooled Infrared Detectors With RS046H Split Stirling Cooler
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
640x512 15μm Cooled Infrared Detector Module Integration
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
1280x1024 12μm Cooled Infrared Detector with Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Compact LWIR Thermal Imaging Module TWIN612 for Firefighting & Rescue
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Type II Superlattice Cooled Infrared Detectors Long Wave 320x256 / 30μm
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK (F2) |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm LW |
Smartphone-connected Uncooled 256×192/12μm Thermal Camera for Electrical Hotspots and Mobile Applications
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
PLUG1212 Uncooled HD LWIR 1280x1024/12μm Module for Ultra Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MWIR Cooled Thermal Module 640x512 15μm for Electro Optical Infrared System
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Ultra-Compact 256×192 Resolution 12μM Pixel Size Plug-In Thermal Camera Infrared Camera Module
| NETD: | ≤50mK |
|---|---|
| Spectral Response: | 8~14μm |
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |

