All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled infrared thermal security camera ] match 362 Products.
OEM IR High Resolution Thermal Camera Module Long Range Detection
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
650x512 Thermal Imaging Module Integrated Into UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Typical NETD: | ≤40mK |
OEM MCT MWIR High Resolution Cooled Camera Module 1280x1024/12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
15μm 640x512 Cooled MWIR Infrared Detector For Remote Monitoring System
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
3 Axis LWIR Thermal Camera Core With 8~14μm Spectral Range For Robots
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Clear Thermal Imaging LWIR Camera Core With 640x512 12μm Infrared Detectors
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Outdoor RS232 LWIR Thermal Camera Core 640x512 for Security Monitoring
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256×192 Resolution 12μm Pixel Size Plug-in Thermal Camera Module with 300mW Power Consumption
| Typical Power Consumption: | 300mW |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
Dongle-sized 120×90 Resolution Thermal Camera with USB2.0 Interface for Mobile Devices
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Typical Power Consumption: | 150mW |
640x512/12μm Drone Infrared Camera Module for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

