All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled infrared thermal security camera ] match 362 Products.
MCT MWIR Infrared Detector Cooled Thermal Module 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
256×192/12μm Resolution Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface and Focus Free Design
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
High Sensitivity Cooled Infrared Detectors with RS058 Cryo Cooler
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Long Wavelength: | 7.7~9.5 (LW) |
Lightweight Integral Rotary Stirling Cryocooler 750mW for Cooled Infrared Detectors
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>750mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <12W (550mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
EO-IR Systems Integrated LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
20mK NETD Optical Gas Imaging Detector with 320x256 Resolution and 10.3-10.9μm Spectral Range
| *MTTF: | ≥10000h |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| NETD: | 20mK (F1.5) |
640x512 15μm MCT MWIR Cooled Module Fast Integration RoHS Approved
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
256x192 12μm Vox Microbolometer Detector Sensor
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 23x13x7.32mm |
RS046H Split Integrated Dewar Cooler Assembly
| Cooling Power: | (@100K@20℃)>400mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <3.5W (130mW@100K@20°C) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
MWIR HgCdTe Integrated Dewar Cooler Assembly 320x256 / 30μm Cooled IR Detector
| Resolution: | 320x256/30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤9mK (F2); ≤15mK (F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |

