All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled infrared thermal security camera ] match 362 Products.
384x288 17μM Uncooled Thermal Module Fast Integration For Health Diagnosis
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 LWIR Thermal Camera Module With 30mm - 180mm Zoom Lens
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
LWIR Thermal Imaging Module With Temperature Measurement Accuracy of ±2℃ or ±2%
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Portable 256×192 Resolution 12μm Pixel Size Ultra-compact Thermal Imaging Module for Plug-in Thermal Camera
| Output Data: | 14bit Raw |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Pixel Size: | 12μm |
Outdoor LWIR Thermal Camera Core 640x512 25.4mm×25.4mm×35mm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Thermal Night Vision Camera 384x288 17μm Thermal Camera Core
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
HD LWIR Cooled Thermal Camera Core 640x512 High Thermal Sensitivity
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512 / 15μm For Long Range Detection
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
15μm 640x512 MCT MWIR Camera Core Cooled Infrared Detector Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryocooler: | RS058 |
| NETD: | ≤17mK |
320x256/30μm MWIR Cooled Optical Gas Imaging Camera for Visualizing Gas Leaks
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| Detector Resolution: | 320x256 |

