All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled infrared thermal security camera ] match 362 Products.
320×256/30μm MWIR Cooled Infrared FPA Detector for Temperature Measurement in Petrochemical Plants
| MTTF: | ≥10000h |
|---|---|
| Power Consumption (23 ℃): | ≤15W@12V (Peak); ≤7W@12V (Stable) |
| Detector Resolution: | 320x256 |
640x512 12μm Infrared Camera Core With 25mm Lens for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
GAVIN615L T2SL Thermal Camera Core LWIR Cooled Thermal Image Sensor Module
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| NETD: | ≤25mK |
FPA MCT Cooled Infrared Detector Mid Wave 128x128 / 25μm
| Resolution: | 128x128 |
|---|---|
| NETD: | <20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
LWIR VOx Thermal Imaging Module 640x512 Integrated Into Infrared Camera
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ceramic Packaged LWIR Thermal Module for Sharp & Clear Imaging & High Accuracy Temp. Measurement
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
15μm 640x512 Cooled MWIR Infrared Detector with RS058 Integral Stirling Cooler
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
MCT MWIR Infrared Detector Cooled Thermal Module 640x512/15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Fast Integration MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512/15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
LWIR VOx Thermal Imaging Module 640x512 Integrated Into Infrared Camera
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

