All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
1280x1024 / 12μm Uncooled FPA Detector for Thermal Surveillance Camera
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50/60Hz |
640x512 15μm MCT MWIR Cooled Module Fast Integration RoHS Approved
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Tiny LWIR Thermal Camera Core Integrated Into Drones 640x512 12μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MCT MWIR Camera Core High Sensitivity With Proximity Board
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
HD LWIR Thermal Camera Core 640x512 / 12μm for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Light Weight 120x90 / 17μM Thermal Camera Core For Human Body Temperature Measurement
| Resolution: | 120x90 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
LC130 Thermal Camera Core With 120x90 / 17μm Uncooled Detector for Temperature Measurement
| Resolution: | 120x90 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Temperature Range: | -20℃~+400℃ |
Portable Uncooled Thermal Imaging Camera with 120x90 Resolution and USB2.0 Interface for Industrial Vision
| Typical Power Consumption: | 150mW |
|---|---|
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Ceramic Package Uncooled LWIR Thermal Camera Core 384x288 12μM
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Manual 4V~6V Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal 19mm/24mm
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |

