All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
HD LWIR Cooled Thermal Camera Core 640x512 High Thermal Sensitivity
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
Dongle-sized 120×90 Resolution Thermal Camera with USB2.0 Interface for Mobile Devices
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Typical Power Consumption: | 150mW |
High Sensitivity LWIR Cooled Infrared Detector for Security Application
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Spectral Range: | 7.7~9.5 (LW) |
| Material: | T2SL |
Plug-in Thermal Camera with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Size for Smartphones via USB 2.0 Interface
| Type: | Plug-in Thermal Camera For Smartphones |
|---|---|
| Resolution: | 256×192 |
| Pixel Size: | 12μm |
MCT MWIR Infrared Detector Cooled Thermal Module 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Portable Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution Wafer-level Infrared Detector and USB2.0 Interface
| Type: | Plug-in Thermal Camera |
|---|---|
| Spectral Response: | 8~14μm |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Lightweight Integral Rotary Stirling Cryocooler 750mW for Cooled Infrared Detectors
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>750mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <12W (550mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
1280x1024 Uncooled LWIR Thermal Imaging Module for Surveillance Camera
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
Uncooled Micro LWIR Thermal Camera Core 256x192 12μm with 3.2mm Lens
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |

