All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
Uncooled VOx FPA Microbolometer Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
|---|---|
| Infrared Camera Detector: | Uncooled LWIR FPA 120x90/12μm |
| Typical Power Consumption: | 150mW |
LWIR Thermal Camera Core Uncooled 400x300 for Building HVAC Security
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
640x512 / 12μm LWIR Thermal Module Uncooled Multiple Standard Interfaces
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Light & Flexible Uncooled Thermal Module with LWIR 640x512 / 12μm Infrared Detector Sensor
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size (mm): | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Module 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Thermal Camera Core 4V-6V VPC/USB3.0/GigE/Cameralink 44.45mm×44.45mm×26mm
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
N-Driver Vehicle Mounted Thermal Camera Uncooled 384x288 / 17μm
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MWIR Cooled Thermal Module 640x512 15μm for Electro Optical Infrared System
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
LC260 256x192/12μm Thermal Camera Core for Human Body Temperature Measurement
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
Linear LWIR Thermal Camera Core Uncooled 400x300 50Hz
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |

