All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
PLUG612R Uncooled Drone Thermal Camera Core for Firefighting Rescuse
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ultra-compact Plug-in Thermal Camera with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Size Microbolometer
| Resolution: | 256×192 |
|---|---|
| Pixel Size: | 12μm |
| Spectral Response: | 8~14μm |
384x288 17μM Uncooled Thermal Module Fast Integration For Health Diagnosis
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
20mK NETD Optical Gas Imaging Detector with 320x256 Resolution and 10.3-10.9μm Spectral Range
| *MTTF: | ≥10000h |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| NETD: | 20mK (F1.5) |
Compact Design Uncooled LWIR Thermal Imaging Camera Core 640x512 12μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Portable 256×192 Resolution 12μm Pixel Size Ultra-compact Thermal Imaging Module for Plug-in Thermal Camera
| Output Data: | 14bit Raw |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Pixel Size: | 12μm |
MWIR Cooled Optical Gas Imaging Camera RS058 for Visualizing Invisible VOCs
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| Detector Resolution: | 320x256 |
Outdoor LWIR Thermal Camera Core 640x512 25.4mm×25.4mm×35mm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Smartphone-compatible 25Hz 256×192/12μm Infrared Thermal Imaging Module Plug-in Thermal Camera
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
| Output Data: | 14bit Raw |
650x512 Thermal Imaging Module Integrated Into UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Typical NETD: | ≤40mK |

