All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
Uncooled LWIR 640x512 12μM Thermal Camera Core For Thermography
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG1212 Uncooled HD LWIR 1280x1024/12μm Module for Ultra Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Long Wave Thermal Imaging Module With 640x512 12µm Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ultra Compact Uncooled Thermal Module With 9.1 / 13 / 19mm Lens
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Smartphone-connected Uncooled 256×192/12μm Thermal Camera for Electrical Hotspots and Mobile Applications
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
Resolution 1280x1024 Thermal Imaging Module With 30 - 180mm Zoom Lens
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
384x288 17μM Uncooled Thermal Module For Medical Thermal Image Screening
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled Thermal Imaging Module 640x512 12µm Detector, NETD<40mk
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
SWaP-C Uncooled LWIR Thermal Imaging Module 640x512 12μM
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled 640x512 12μm Thermal Imaging Module Light Weight
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

