All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
50pin HRS Interface Uncooled Thermal Imaging Camera Core for Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core 400x300 17μm for Building Inspection
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
640x512 Thermal Imaging Module Integrated Into Drones for Inspection
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| Type: | Thermal Camera For Drone |
| NETD: | ≤40mK |
OEM LWIR Thermal Camera core Uncooled 400x300 17μm With Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
LWIR VOx FPA Thermal Camera Sensor Module Strong Environmental Adaptability
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal Lens 19mm/24mm
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50Hz |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
MegaPixel Uncooled LWIR Thermal Camera Core 1280x1024/12μm
| Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
120×90/12μm Resolution Uncooled Portable Thermal Imaging Plug-in Thermal Camera
| Typical Power Consumption: | 150mW |
|---|---|
| Type: | Plug-in Thermal Camera |
| NETD: | ≤50mK |

