All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
Outdoor LWIR Uncooled Thermal Imaging Module 640x512 12μm With 25mm Lens
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled 640x512 12μm Thermal Imaging Module for Personal Night Vision
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Fast Integration Thermal Module With Ceramic Package 640x512/μM Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Thermal Imaging Module With Temperature Measurement Accuracy of ±2℃ or ±2%
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ceramic Packaged LWIR Thermal Module for Sharp & Clear Imaging & High Accuracy Temp. Measurement
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Compact LWIR Thermal Imaging Module TWIN612 for Firefighting & Rescue
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 15μm Cooled Infrared Detector Module Integration
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
High Frame Rate MWIR Thermal Camera Core 15μm 640x512 with RS058 Cryo Cooler
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
400x300 / 17μm Thermal Camera Core Integrated in Thermal Security Camera for Surveillance
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
Manual Focus Thermal Camera Core with 640×512 Resolution 8μm to 14μm Spectral Range
| Focus: | Manual |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Pixel Pitch: | 12μm |

