All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
GAVIN330 MWIR Cooled Camera Modules 320x256 30μm Various Zoom Lens Options
| Detector Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Size: | 150x67x80mm |
| High Sensitivity: | ≤10mK |
Uncooled UAV Thermal Imaging Camera Module for Aerial Thermography
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Lightweight Uncooled Thermal Imaging Module 120×90/12μm for AIoT Applications with USB 2.0 Interface
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
|---|---|
| Thermal Imaging Sensor: | 120x90/12µm |
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
OEM Uncooled Thermal Imaging Module with LWIR 640x512 12μm Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx Uncooled Thermal Camera Core Longwave with Various IR Lenses
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
640x512 12μm Uncooled Infrared Detector LWIR Infrared Imaging Sensor
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx Uncooled Infrared Detector 400x300 for Thermographic Camera
| Resolution: | 400x300 |
|---|---|
| Pixel Size: | 12μm |
| NETD: | <30mK |
640x512 12μm Infrared Thermal Camera Module PLUG612R LWIR for Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
120×90 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled LWIR Thermal Camera Module with Universal Control Interfaces
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
|---|---|
| Lens (HFOV/FL): | 50°/1.6mm |
| Output Data: | 14bit Raw |
Large Array FPA Thermal Camera Module 1280x1024 12μm for Security & Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |

