All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
Industrial Thermography LWIR Thermal Camera Module Uncooled 400x300 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
640x512 17μm Infrared Thermal Camera Module Core for Industrial Thermography
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
GAVIN615B Compact Thermal Camera Core 640x512 / 15μm MCT MWIR Camera Module
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Cost-effective Uncooled LWIR 256×192/12μm Thermal Camera Module for Mobile Terminal
| Type: | Portable Thermal Camera |
|---|---|
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
EYAS330 MWIR Cooled Camera Modules Infrared Camera Core 320x256/30μm
| Size: | 142x58.5x71mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module 256x192 12μM For Smart Home
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module 400x300 60Hz With Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
1280x1024 12μm HD Thermal Camera Module Core Long Range Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
| NETD: | ≤20mK |
COIN Micro Thermal Camera Module Uncooled 256x192 Resolution 12μm Pixel Size
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
High Sensitivity Thermal Camera Core Cooled Camera Module 640x512 / 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| NETD: | ≤15mK |

