All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
Wafer Level Packaging Uncooled Infrared Detectors LWIR Industrial IR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |
Elevated Skin Temperature Screening Thermal Camera Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Fever Screening Thermal Camera Module 400x300/17μm for Medical Diagnosis
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM MCT MWIR High Resolution Cooled Camera Module 1280x1024/12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
LWIR 400x300 Thermal Imaging Security Camera Module Uncooled
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Security Camera Module 400x300
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
PLUG612 Uncooled LWIR Camera Core 640x512 12μm With Clear Thermal Imaging
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
100Hz Frame Rate MWIR Thermal Imaging Module Cooled HgCdTe 640x512/15μm
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
Clear Thermal Imaging LWIR Uncooled Camera Core PLUG612 640x512/12μm
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |

