All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
Mini Uncooled Infrared Detectors 400x300 / 12μm
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Type: | Microbolometer |
iMC112 Infrared Miniature Module 120×90/12μm Uncooled Thermal Module with Focus Free and 25Hz Frame Rate for Mobile Devices
| Type: | Uncooled Thermal Module |
|---|---|
| Infrared Detector: | 120x90/12µm |
| Focus Mode: | Focus Free |
GAVIN615B Integrated Thermal Security Camera MCT MWIR Compact Camera Module
| Detector Type: | Cooled MCT IR Detector |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS046 |
| Resolution: | 640x512 |
OEM IR High Resolution Thermal Camera Module Long Range Detection
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ultra-Compact 256×192 Resolution 12μM Pixel Size Plug-In Thermal Camera Infrared Camera Module
| NETD: | ≤50mK |
|---|---|
| Spectral Response: | 8~14μm |
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
MCT MWIR Infrared Detector Cooled Thermal Module 640x512/15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Uncooled LWIR Infrared Camera Core 256x192 12μm + 3.2mm Lens for Security Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR 256x192 / 12μm Thermal Security Camera Module
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Weight: | 8.9g±0.5g (including 3.2mm Lens) |
| Spectral Range: | 8~14μm |
iLC212 Uncooled LWIR Infrared Thermal Module 256x192 for Security Thermal Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Infrared Thermal Surveillance Camera Module 640x512 9Hz 60Hz
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |

