All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
Infrared Thermal Camera Module Core 640x512 / 17μm for Industrial Thermography
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
Uncooled Thermal Surveillance Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Flexible Uncooled Thermal Imager Module Core with LWIR 640x512 / 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size (mm): | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
LWIR Uncooled Thermal Camera Core 640x512 17μm for Firefighting and Rescue
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
8~14μm LW Uncooled Thermal Imaging Camera Module for Firefighting
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
Uncooled Infrared Thermal Camera Module Core 25Hz 30Hz for UAV Payloads
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
Portable Uncooled Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size for Thermography
| Applications: | AloT, Machine Vision, Industrial Vision, Security Monitoring |
|---|---|
| Type: | Uncooled LWIR Thermal Camera |
| Infrared Detector: | Uncooled VOx FPA Microbolometer |
Vanadium Oxide Uncooled IR Camera Core Typical NETD 40mK for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
12μm 1280x1024 Uncooled Thermal Camera Sensor Module High Sensitivity
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 12μm HD Thermal Camera Module with 30~180mm Zoom Lens
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

