All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
400x300 17μm LWIR Thermal Camera Module Uncooled with Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Size
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR FPA 256×192/12μm |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Frame Rate: | 25Hz |
PAL/NTSC Uncooled Thermal Camera Core With 1~8X Continual Zoom
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
Clear Image Infrared Thermal Camera Module Core 640x512/17μm for ADAS
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
COIN Series Thermal Camera Module with LWIR Uncooled Infrared Detector 400x300 / 17μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300/17μm |
High Sensitivity Infrared Thermal Camera Module Core NETD <30mk
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
LWIR 256x192 12um FPA Tiny Infrared Microbolometer Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Smartphone-connected Uncooled 120×90/12μm Thermal Imaging Camera Module for Mobile Applications
| Type: | Pocket-sized Thermal Camera |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Infrared Detector: | 120×90/12μm |
Large Array Uncooled Thermal Camera Core 1280x1024 12μm for Security Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Thermal Camera Module Uncooled Horizontally 30mK for ADAS
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |

