All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ lwir thermal imaging security camera ] match 245 Products.
Clear Imaging Drone Thermal Camera Module Uncooled LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM Thermal Camera Module Uncooled 256x192 / 12μm for Night Vision Camera
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Resolution: | 256x192/12μm |
PLUG612 Thermal Camera Module Uncooled VOx LWIR 640x512/12μm for Surveillance Camera
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
400x300 17μm Infrared Thermal Camera Module with Temperature Measurement
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx LWIR Fever Screening Thermal Camera Core Uncooled 400x300 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm LW |
640x512 15μm Cooled Camera Modules RS058 T2SL LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
640x512 12µm Uncooled Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG-R Uncooled LWIR Radiometric Infrared Camera Module with Thermography
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Thermal Camera for Fever Detection with LWIR 400x300 / 17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Wafer Level Packaging Uncooled Infrared Detectors LWIR Industrial IR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |

