All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ lwir thermal imaging security camera ] match 245 Products.
Cooled Thermal Module Camera Core 1280x1024 12μM High Thermal Sensitivity
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Cooled Thermal Module With 640x512 / 15μm MCT MWIR Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Tiny Size Uncooled Infrared Camera Core 40mk 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
COIN Micro Thermal Camera Module Uncooled 256x192 Resolution 12μm Pixel Size
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
High Sensitivity MCT MWIR Camera Core 640x512 For Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Fast Integration MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512/15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Fully SWaP 256×192/12μm Infrared Camera Module with 300mW Power Consumption and USB2.0 Interface for Security Monitoring
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
|---|---|
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
| Infrared Detector: | Ucooled LWIR FPA 256×192/12μm |
384x288 17μM Uncooled Thermal Module Fast Integration For Health Diagnosis
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
15μm 640x512 MCT MWIR Cooled Thermal Module With Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryocooler: | RS058 |
| NETD: | ≤17mK |
320x256 Resolution 30μm Pixel Size MWIR Cooled Optical Gas Imaging Infrared Detector with 10mK NETD for Gas Leak Detection
| Pixel Size: | 30μm |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| Spectral Range: | 4.5±0.1μm~4.7±0.1μm |

