All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ lwir thermal imaging security camera ] match 245 Products.
VOx Thermal Camera For Fever Detection, LWIR Camera Core 400x300 / 17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR 640x512 12μM Thermal Camera Core For Thermography
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
9.1mm 30Hz LWIR 640x512 12μm Infrared Camera Module For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Drone Thermal Camera 640x512 12μm for Firefighting & Rescue
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled Thermal Camera Core 640x512 12μM For Personal Night Vision
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Infrared Thermal Security Monitoring Camera Module With Optional Lens
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
RS058 Cryocooler Cooled Thermal Camera Module T2SL LWIR 640x512 / 15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
LWIR 320x256/30μm Cooled Infrared Camera Core with 20mK NETD for Gas Leakage Detection
| Size: | 142mm×58.5mm×80mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256/30μm |
| NETD: | 20mK (F1.5) |
12μm Pixel Pitch LWIR Camera with VPC/ USB3.0/ GigE/ Cameralink Extension Components
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
LWIR Fever Screening Thermal Camera Module 400x300/17μm for Medical Diagnosis
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

