All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ lwir thermal imaging security camera ] match 245 Products.
Cost-effective Uncooled LWIR 256×192/12μm Thermal Camera Module for Mobile Terminal
| Type: | Portable Thermal Camera |
|---|---|
| Storage Temperature: | -45℃~+85℃ |
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
Uncooled LWIR Plug-in Thermal Camera with 120×90/12μm Resolution USB2.0 Interface and 3.3V Operating Voltage
| Spectral Response: | 8~14μm |
|---|---|
| Type: | Uncooled Thermal Camera |
| Infrared Detector: | 120×90/12μm |
Fast Integration Drone Thermal Camera With Uncooled Infrared Thermal Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256x192 12μm Thermal Camera Core Uncooled Fully Optimized SWaP-C
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
Cooled Thermal Camera Core 1280x1024 For High Speed Target Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
400x300 17μm Compact COIN Series Uncooled Thermal Camera Core
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| Temperature: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
| NETD: | <40mK |
MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512 / 15μm For Long Range Detection
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Cooled Thermal Camera Core 320x256 30μm for VOCs Gas Leak Detection
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
OEM Cooled Camera Module With MWIR MCT 1280x1024 12um Infrared Detector
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
256×192 Resolution 12μm Pixel Size Plug-in Thermal Camera Module with 300mW Power Consumption
| Typical Power Consumption: | 300mW |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |

