All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ lwir thermal imaging security camera ] match 245 Products.
LWIR Uncooled Infrared Camera Core 1280x1024/12μm With Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| Spectral Range: | 8~14μm |
| NETD: | <30mK |
Clear Thermal Imaging LWIR Uncooled Camera Core PLUG612 640x512/12μm
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
LWIR Uncooled Thermal Camera Module With Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
High Sensitivity LWIR Thermal Camera Core Uncooled NETD 30mk 8~14μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
Light & Flexible Uncooled Thermal Module with LWIR 640x512 / 12μm Infrared Detector Sensor
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size (mm): | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
COIN Series Thermal Camera Module with LWIR Uncooled Infrared Detector 400x300 / 17μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300/17μm |
Outdoor LWIR Thermal Camera Core 640x512 25.4mm×25.4mm×35mm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
120×90 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled LWIR Thermal Camera Module with Universal Control Interfaces
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
|---|---|
| Lens (HFOV/FL): | 50°/1.6mm |
| Output Data: | 14bit Raw |
3 Axis LWIR Thermal Camera Core With 8~14μm Spectral Range For Robots
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Module with Various Intelligent Image Algorithm
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

