All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ lwir thermal imaging security camera ] match 245 Products.
50pin HRS Interface Uncooled Thermal Imaging Camera Core for Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
640x512 12μm Infrared Camera Core With 25mm Lens for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Enhanced Clarity And Precision HD 1280x1024 Thermal Camera Core
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled 640x512 / 15μm LWIR Infrared Detector Integrated Into EO-IR Systems
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
EO-IR Systems Integrated LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
Portable 120×90/12μm Wafer-level Infrared Camera Module for Temperature Screening
| Type: | Plug-in Thermal Imaging Camera |
|---|---|
| Infrared Camera Detector: | Uncooled LWIR FPA 120x90/12μm |
| Spectral Response: | 8~14μm |
Cooled MWIR Thermal Camera Core 640x512 15μm For Long Range Surveillance
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
HD LWIR Cooled Thermal Camera Core 640x512 High Thermal Sensitivity
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR VOx FPA Thermal Camera Sensor Module Strong Environmental Adaptability
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

