All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ infrared thermal security camera module ] match 387 Products.
Uncooled Microbolometer Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled Infrared Camera Core 640x512/12µm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Infrared Camera Core 640x512/12µm for Enhanced Visibility
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Outdoor LWIR Thermal Camera Core 640x512 25.4mm×25.4mm×35mm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Thermal Camera for Fever Detection, Uncooled LWIR Thermal Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Smartphone-connected Uncooled 256×192/12μm Thermal Camera for Electrical Hotspots and Mobile Applications
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
SWaP-C Sharp Clear Thermal Imaging Module Uncooled LWIR 8~14μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Manual 4V~6V Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal 19mm/24mm
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal Lens 19mm/24mm
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50Hz |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
TWIN612 Thermal Imaging Module Sharp & Clear Images with ±2℃ or ±2% Accuracy
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

