All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ infrared thermal security camera module ] match 387 Products.
320x256 Resolution 10.3-10.9μm Spectral Range 20mK NETD Cooled Thermal Imaging Module for Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 10.3±0.1μm~10.9±0.1μm |
|---|---|
| Detector Resolution: | 320x256 |
| Communication: | Standard: USB2.0/LV-TTL; Optional: RS422/CAN/USB3.0/GigE |
15μm 640x512 Cooled MWIR Infrared Detector with RS058 Integral Stirling Cooler
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
Flexible MWIR Cooled Infrared Detectors With RS046H Split Stirling Cooler
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
384x288 17μM Uncooled Thermal Module Fast Integration For Health Diagnosis
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
320x256/30μm Cooled MWIR Thermal Imaging Detector with 10mK NETD for VOCs Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
|---|---|
| Detector Resolution: | 320x256 |
| Pixel Size: | 30μm |
320x256 Resolution 30μm Pixel Size MWIR Cooled Optical Gas Imaging Infrared Detector with 10mK NETD for Gas Leak Detection
| Pixel Size: | 30μm |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| Spectral Range: | 4.5±0.1μm~4.7±0.1μm |
Mini Uncooled Infrared Detectors 400x300 / 12μm
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Type: | Microbolometer |
Focal Plane Array Uncooled Infrared Detector 400x300 / 17μm VOx Material
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR VOx Microbolometer Uncooled Infrared Detector 400x300/12μm for Thermography
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Accuracy 256×192/12μm Pixel Size Uncooled Thermal Imaging Module for Temperature Measurement
| Infrared Detector: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Type: | Uncooled Thermal Module |

