All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ infrared thermal security camera module ] match 387 Products.
Outdoor LWIR Uncooled Thermal Imaging Module 640x512 12μm With 25mm Lens
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Definition Uncooled VOx Thermal Imaging Module for Industrial Thermography
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024/12μm Uncooled Infrared Module for Ultra Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 / 17μm Uncooled Infrared Detector For Surveillance Camera
| Sensor: | FPA Vanadium Oxide |
|---|---|
| Size: | 30x19.8x7.32mm |
| Type: | Uncooled Microbolometer |
1280x1024 / 12μm Uncooled FPA Detector for Thermal Surveillance Camera
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50/60Hz |
Portable 256×192 Resolution 12μm Pixel Size Ultra-compact Thermal Imaging Module for Plug-in Thermal Camera
| Output Data: | 14bit Raw |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Pixel Size: | 12μm |
Uncooled 640x512 12μm Thermal Imaging Module Light Weight
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
15μm 640x512 Cooled MWIR Infrared Detector For Remote Monitoring System
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
320x256 Resolution 30μm Pixel Size MWIR Cooled Optical Gas Imaging Module with 10mK NETD for Gas Leak Detection
| Cooling Time (23 ℃): | ≤8min@12V |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| Pixel Size: | 30μm |
OEM Vehicle Mounted Thermal Camera for Advanced Driver Assistance System
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

