All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ infrared thermal security camera module ] match 387 Products.
320x256/30μm MWIR Cooled Thermal Imaging Detector with 10mK NETD for Optical Gas Imaging
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Size (mm): | 142×58.5×71 |
| Detector Resolution: | 320x256 |
Accelerator for 320x25 30μm MCT MWIR Cooled Infrared Detector Fast Integration
| Resolution: | 320x256 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
400mW RS046 Integral Rotary Stirling Cryocooler for Cooled Infrared Detectors
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>400mW |
|---|---|
| MTTF: | >10000h |
| Stable Power Consumption: | <3.2W (130mW@100K@20℃) |
RS079 750mW Integrated Dewar Cooler Assembly Built In Drive Electronics
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>750mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <12W (550mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
RS046H 400mW Integrated Dewar Cooler Assembly Split Rotary Stirling Cryocooler
| Cooling Power: | (@100K@20℃)>400mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <3.5W (130mW@100K@20°C) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
256x192 12μm Vox Microbolometer Detector Sensor
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 23x13x7.32mm |
RS046H Split Integrated Dewar Cooler Assembly
| Cooling Power: | (@100K@20℃)>400mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <3.5W (130mW@100K@20°C) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |

