All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ infrared thermal security camera module ] match 387 Products.
Thermal Camera Core 4V-6V VPC/USB3.0/GigE/Cameralink 44.45mm×44.45mm×26mm
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
256×192/12μm Resolution Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface and Focus Free Design
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Outdoor LWIR Thermal Camera Core 640x512 25.4mm×25.4mm×35mm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12μM Uncooled Thermal Imaging Module For Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
3 Axis LWIR Thermal Camera Core With 8~14μm Spectral Range For Robots
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled 640x512 12μm Thermal Imaging Module for Personal Night Vision
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
50mK Drone Thermal Camera Core 640x512 12µm Low Power Consumption
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
12μm Pixel Pitch LWIR Camera with VPC/ USB3.0/ GigE/ Cameralink Extension Components
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
20mK NETD Optical Gas Imaging Detector with 320x256 Resolution and 10.3-10.9μm Spectral Range
| *MTTF: | ≥10000h |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| NETD: | 20mK (F1.5) |
EO-IR Systems Integrated LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |

