All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ infrared thermal security camera module ] match 387 Products.
800x600 17μm Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging & Thermography
| Resolution: | 800x600 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 35x25x7.4mm |
1280x1024 12μm Cooled Infrared Detector with Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Wafer Level Packaging Uncooled Infrared Detectors LWIR Industrial IR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |
High Sensitivity VOx Thermal Sensor 400x300 / 17μm for Harsh Environments
| Sensor: | FPA Vanadium Oxide |
|---|---|
| Size: | 30x19.8x7.32mm |
| Type: | Uncooled Microbolometer |
320x256/30μm Pixel Size MWIR Cooled Infrared Detector with 10mK NETD for Optical Gas Imaging
| Pixel Size: | 30μm |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| NETD: | 10mK (F1.5) |
30mK Uncooled Infrared Detectors 50Hz 60Hz for Security / Monitoring
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Sensitivity Cooled Infrared Detectors with RS058 Cryo Cooler
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Long Wavelength: | 7.7~9.5 (LW) |
Type II Superlattice Cooled Infrared Detectors Long Wave 320x256 / 30μm
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK (F2) |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm LW |
Lightweight Integral Rotary Stirling Cryocooler 750mW for Cooled Infrared Detectors
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>750mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <12W (550mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
Uncooled Focal Plane Arrays Thermal Camera Core 50Hz Frame Rate 67g
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
| Resolution: | 640×512 |

