All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 12um thermal security camera module ] match 80 Products.
1280x1024/12μm Uncooled Infrared Module for Ultra Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MWIR Cooled Infrared Thermal Imaging Detector for Surveillance Camera
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
|---|---|
| Resolution: | 640x512/12μm |
| Application: | Security Monitoring |
Uncooled Infrared Camera Core 1280x1024/12μm for High Stability Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512/12μm Uncooled Infrared Camera Core Tiny Size for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Long Wave Thermal Imaging Module With 640x512 12µm Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Micro LWIR Thermal Camera Core 256x192 12μM With 3.2mm Lens
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Micro LWIR Thermal Camera Core 256x192 12μm with 3.2mm Lens
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Manual Focus Thermal Camera Core with 640×512 Resolution 8μm to 14μm Spectral Range
| Focus: | Manual |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Module 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

