All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 12um thermal security camera module ] match 80 Products.
LC260 256x192/12μm Thermal Camera Core for Human Body Temperature Measurement
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
LWIR Uncooled Infrared Camera Core 1280x1024/12μm With Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| Spectral Range: | 8~14μm |
| NETD: | <30mK |
Drones Uncooled LWIR Thermal Module With 640x512 12μm VOx Microbolometer
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal Lens 19mm/24mm
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50Hz |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
Tiny LWIR Thermal Camera Core Integrated Into Drones 640x512 12μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Long Wave 640x512 12μm Uncooled Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled Thermal Camera Core 640x512 12μM For Personal Night Vision
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Drone Thermal Camera 640x512 12μm for Firefighting & Rescue
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Tiny Size Uncooled Infrared Camera Core 40mk 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12µm UAV Thermal Camera Core for Unmanned Aerial Vehicles
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |

