All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 12um thermal security camera module ] match 80 Products.
OEM MCT MWIR High Resolution Cooled Camera Module 1280x1024/12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
Fast Integration IR Cooled Camera Modules EYAS1212 Mega Pixel 149x58.5x71mm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
Cooled Thermal Module Camera Core 1280x1024 12μM High Thermal Sensitivity
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
PLUG612 Uncooled LWIR Camera Core 640x512 12μm With Clear Thermal Imaging
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
LWIR 256x192 12um FPA Tiny Infrared Microbolometer Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ceramic Package Uncooled LWIR Thermal Camera Core 384x288 12μM
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12µm Uncooled Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Large Array Uncooled Thermal Camera Core 1280x1024 12μm for Security Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR 640x512 12μM Thermal Camera Core For Thermography
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

