All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 12um thermal security camera module ] match 80 Products.
High Accuracy 256×192/12μm Pixel Size Uncooled Thermal Imaging Module for Temperature Measurement
| Infrared Detector: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Type: | Uncooled Thermal Module |
Thermal Camera Core 4V-6V VPC/USB3.0/GigE/Cameralink 44.45mm×44.45mm×26mm
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
RS232 Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Drone Thermal Camera Core 640x512 12um for Predictive Maintenance
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled Uncooled Drone Thermal Camera Core 640x512 12um
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
12μm Pixel Pitch LWIR Camera with VPC/ USB3.0/ GigE/ Cameralink Extension Components
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Uncooled Focal Plane Arrays Thermal Camera Core 50Hz Frame Rate 67g
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
| Resolution: | 640×512 |
LWIR Uncooled Infrared Camera Core 640x512/12µm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled 640x512 12μm Thermal Imaging Module for Personal Night Vision
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Manual 4V~6V Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal 19mm/24mm
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |

