All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 12um thermal security camera module ] match 80 Products.
Uncooled Thermal Camera Module 1280x1024 12μm for Security & Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module With 640x512 12μM Clear Imaging
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
9.1mm 30Hz LWIR 640x512 12μm Infrared Camera Module For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled 640x512 Thermal Camera Module 12μm Typical NETD 40mk For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Module 256x192 / 12μm For AIoT
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
|---|---|
| Resolution: | 256x192/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
Compact LWIR Thermal Camera Module 640x512 12μm for Intelligent Hardware
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Industrial Grade 1280x1024 12μm Thermal Camera Module With High Temperature Range
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Module 640x512 12μM Long Wave Infrared
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Compact Design Uncooled LWIR Thermal Imaging Camera Core 640x512 12μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled Thermal Imaging Module 640x512/12µm With High Thermal Sensitivity
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

