All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
RS079 750mW Integrated Dewar Cooler Assembly Built In Drive Electronics
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>750mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <12W (550mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
Low Consumption Stirling Cryocoolers Integrated Various Infrared Detector Available
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>550mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <7W (250mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
RS058 Integrated Dewar Cooler Assembly Stirling Cryo Cooler High Wear Resistant
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>550mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <7W (250mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
Integral Rotary Stirling Cycle Cryocooler Assembly Low Consumption
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>550mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <7W (250mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |
400mW RS046 Integral Rotary Stirling Cryocooler for Cooled Infrared Detectors
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>400mW |
|---|---|
| MTTF: | >10000h |
| Stable Power Consumption: | <3.2W (130mW@100K@20℃) |
Cooled 640x512 15μm LWIR Infrared Detector Integrated Into EO-IR Systems
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
MCT Material HD MWIR Cooled Infrared Detector 1280x1024 12μm
| Type: | MWIR Cooled IR Detector |
|---|---|
| Material: | MCT |
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
Cooled 640x512 / 15μm LWIR Infrared Detector Integrated Into EO-IR Systems
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
15μm 640x512 MWIR Infrared Detector Cooled for Remote Monitoring System
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
MWIR Cooled Optical Gas Imaging Camera RS058 for Visualizing Invisible VOCs
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| Detector Resolution: | 320x256 |

