All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
640x512/12μm Drone Infrared Camera Module for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Surveillance Camera Module LWIR 640x512/17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Compact LWIR Drone Thermal Camera Uncooled 640x512 For Firefighting
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256x192/12μm LWIR Thermal Camera Module Core Uncooled for Thermography
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 70mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Security Camera Module 400x300
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
640x512 15μm Cooled Camera Modules RS058 T2SL LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
Security Monitoring MWIR Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Application: | Security Monitoring |
|---|---|
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
1280x1024/12μm Megapixels Cooled FPA Infrared Thermal Detector High Sensitivity
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Mid Wave MCT Cooled Infrared Detector FPA 128x128 25μm
| Resolution: | 128x128 |
|---|---|
| NETD: | <20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
MCT Material MWIR Infrared Detector 320x256 / 30μm for Fast Integration
| Cryo Cooler: | RS058/RS046H |
|---|---|
| Resolution: | 320x256/30μm |
| Size: | 142x58.5x71mm |

