All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Miniature VOx FPA Thermal Imaging Camera Core 120x90 / 17μm
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| NETD: | ≤60mK |
| Resolution: | 120x90 |
Uncooled LWIR 640x512 12μM Thermal Imaging Module For Firefighting Rescue
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
COIN Micro Thermal Camera Module Uncooled 256x192 Resolution 12μm Pixel Size
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
LWIR Thermal Module 384x288 17um Infrared Detector For Medical Imaging System
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
iLC212 Miniature Uncooled LWIR 256x192 12μm Thermal Camera Core for Surveillance
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled 640x512 / 12μM Thermal Imaging Camera Module For UAV / Drone Payloads
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx Uncooled Infrared Camera Module 400x300 / 17μm Rapid Development
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 / 12μm LWIR Thermal Module Uncooled Multiple Standard Interfaces
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core 0.8W Power Consumption 640x512
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Medical Health Check Uncooled Thermal Module 384x288 17μM With 9.1mm Lens
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

