All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ vox ] match 149 Products.
GAVIN330 MWIR Cooled Camera Modules 320x256 30μm Various Zoom Lens Options
| Detector Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Size: | 150x67x80mm |
| High Sensitivity: | ≤10mK |
LWIR 320x256/30μm Cooled Infrared Camera Core with 20mK NETD for Gas Leakage Detection
| Size: | 142mm×58.5mm×80mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256/30μm |
| NETD: | 20mK (F1.5) |
Building Inspection IR Camera Module Thermal Imaging Core 640x512 / 17μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Size: | 44.5x44.5x36.6mm |
HD LWIR Thermal Camera Core 640x512 / 12μm for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
N-Driver384 Night Vision Infrared Camera Module 384x288 for Safe Driving
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
12μm 1280x1024 Uncooled Thermal Camera Sensor Module High Sensitivity
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MegaPixel Plug Series Uncooled Infrared Camera Core Used In Complex Environments
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Elevated Skin Temperature Screening Thermal Camera Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 Fever Screening Thermal Camera Module
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm Thermal Camera Core Thermal Imaging Fever Screening System
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

