All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ vox ] match 149 Products.
256×192 Resolution Uncooled LWIR FPA Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR FPA 256×192/12μm |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | 300mW |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Size
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR FPA 256×192/12μm |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Frame Rate: | 25Hz |
Ultra Compact Uncooled Thermal Module With 9.1 / 13 / 19mm Lens
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17um LWIR Uncooled Thermal Camera Module for Smart Monitoring
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Cooled Infrared Detector 640x512/15µm for Security Application
| NETD: | ≤25mK |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
iMC212 Infrared Miniature Module with 256×192/12μm for Portable Devices
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
|---|---|
| Infrared Detector Resolution: | 256x192 |
| Used For: | Mobile Terminal Applications |
Portable and Cost-Effective iMC112 Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution
| Resoultion: | 120×90/12μm |
|---|---|
| Detector Type: | Uncooled VOx FPA Microbolometer |
| Used For: | AloT, Machine Vision, Industrial Vision, Security Monitoring |
Ultra-compact 256×192/12μm Plug-in Thermal Camera for Mobile Devices
| Detector Type: | Uncooled VOx FPA Microbolometer |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Smartphone-compatible Thermal Camera Module 120×90/12μm Uncooled Infrared Camera
| Focus Mode: | Focus Free |
|---|---|
| Lens (HFOV/FL): | 50°/1.6mm |
| Product Name: | Smartphone-compatible Thermal Camera |
Portable Uncooled Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size for Thermography
| Applications: | AloT, Machine Vision, Industrial Vision, Security Monitoring |
|---|---|
| Type: | Uncooled LWIR Thermal Camera |
| Infrared Detector: | Uncooled VOx FPA Microbolometer |

