All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ vox ] match 149 Products.
Uncooled UAV Thermal Imaging Camera Module for Aerial Thermography
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Drone Thermal Camera Module Uncooled with Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Flexible Uncooled Thermal Security Camera Module With LWIR 640x512 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size: | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
Uncooled Thermal Security Camera Core MegaPixel Plug Series
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 15μm MCT MWIR Cooled Module Fast Integration RoHS Approved
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Light Weight 120x90/17μm Thermal Camera Core for Human Body Temperature Measurement
| Resolution: | 120x90 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
Flexible Uncooled Thermal Imager Module Core with LWIR 640x512 / 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size (mm): | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
Fully SWaP 256×192/12μm Infrared Camera Module with 300mW Power Consumption and USB2.0 Interface for Security Monitoring
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
|---|---|
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
| Infrared Detector: | Ucooled LWIR FPA 256×192/12μm |
Portable 256×192 Resolution 12μm Pixel Size Ultra-compact Thermal Imaging Module for Plug-in Thermal Camera
| Output Data: | 14bit Raw |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Pixel Size: | 12μm |
Uncooled FPA Thermal Imaging Camera Core With 400x300 Infrared Detector
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

