All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ vox ] match 149 Products.
RS058 LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 for Remote Monitoring System
| NETD: | ≤25mK |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
Uncooled FPA Thermal Detector Camera 50Hz For Security Monitoring
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512/12μm FPA Uncooled Infrared Detector Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled FPA Thermal Imaging Detector 8~14μm for ADAS
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300/12μm Uncooled FPA Thermal Imaging Detector with Ceramic Package
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
HD LWIR Cooled Thermal Camera Core 640x512 High Thermal Sensitivity
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module 256x192 12μM For Smart Home
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
Uncooled FPA Thermographic Thermal Camera Core 400x300 17um
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Module 256x192 / 12μm For AIoT
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
|---|---|
| Resolution: | 256x192/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
320x256/30μm Cooled Infrared Thermal Module for Carbon Monoxide Gas Leak Detection
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Frame Rate: | 30Hz/60Hz |
| Detector Resolution: | 320x256 |

