All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ vox ] match 149 Products.
320x256 Resolution MWIR Infrared Detector with 30μm Pixel Size for Cooled Optical Gas Imaging Camera
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| NETD: | 10mK (F1.5) |
| Weight (g): | ≤600g |
LS734 Linear Stirling Cryocooler for Cooling MCT Cooled Infrared Detector
| Steady Power Consumption: | ≤10W (430mW@77K@20℃) |
|---|---|
| MTTF: | ≥20000hrs |
| Integration Method: | IDDCA |
MWIR Cryogenically Cooled Infrared Detector 15μM 640x512 for Multi Sensor Payload
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
23mm Lens 320x256 Resolution 10mK NETD Optical Gas Imaging Camera for Gas Leak Detection
| Resolution: | 320x256/30μm |
|---|---|
| Optional Lens: | Fixed Zoom |
| Style: | Cooled Infrared Module |
Fast Integration Cooled IR Camera Core EYAS1212 Mega Pixel 1280x1024 / 12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
50pin HRS Interface Uncooled Thermal Imaging Camera Core for Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
OEM LWIR Thermal Camera core Uncooled 400x300 17μm With Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
UAV Payloads Uncooled Thermal Camera Module 640x512 Resolution
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Compact Uncooled Drone Thermal Camera Core 640x512 for Photovoltaic Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Tiny Size Uncooled Infrared Camera Core 40mk 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

