All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled infrared detectors 400x300 ] match 78 Products.
Vox Microbolometer Uncooled Infrared Detector with 640×512 Resolution 12μm Pixel Pitch and NETD<40mK for Thermal Imaging
| Resolution: | 640×512/12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 17.3×17.3mm |
400×300 Resolution 17μm Pixel Size Ceramic Package Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging
| Resolution: | 400×300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 18.5×18.5×3.8mm |
COIN Series Thermal Camera Module with LWIR Uncooled Infrared Detector 400x300 / 17μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300/17μm |
Uncooled Infrared Detector with 400x300 Resolution and 17μm Pixel Pitch Using Vanadium Oxide Material
| Resolution: | 400x300 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Type: | Microbolometer |
400x300 Resolution 17μm Pixel Size Uncooled FPA Thermal Imaging Detector with Vanadium Oxide Microbolometer
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 Resolution Uncooled FPA Thermal Imaging Detector with 8~14μm Spectral Range and NETD <40mK
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled FPA Thermal Imaging Detector with Ceramic Package
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <35mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 Resolution 50Hz Frame Rate Uncooled FPA Thermal Detector with Ceramic Package for Security Monitoring
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
400x300 Resolution 12μm Pixel Pitch Uncooled VOx Microbolometer Thermal Infrared Detector for Thermography
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <2g |
| Resolution: | 400x300 |

