All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled infrared detectors 400x300 ] match 78 Products.
400x300 Resolution Vanadium Oxide Uncooled Infrared Detector with Wafer Level Packaging Microbolometer
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300 |
Mini Uncooled Infrared Detector with 400x300 Resolution and 12μm Pixel Pitch Using Vanadium Oxide Material
| Size: | 17.3×17.3mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Type: | Microbolometer |
400x300 Resolution 12μm Pixel Size VOx Microbolometer Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 Resolution 17μm Pixel Pitch Vanadium Oxide Uncooled Infrared Detector Focal Plane Array
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 Resolution 17μm Pixel Size Vanadium Oxide Uncooled Infrared Detector for Surveillance
| Sensor: | FPA Vanadium Oxide |
|---|---|
| Size: | 18×16mm |
| Type: | Uncooled Microbolometer |
400x300 Resolution 12μm Pixel Size Ceramic Package VOx Microbolometer Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging
| Resolution: | 400x300 |
|---|---|
| Pixel Size: | 12μm |
| NETD: | <35mK |
400x300 17μm Thermal Security Camera Core with LWIR Uncooled Infrared Detector
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300/17μm |
400x300 Resolution 12μm Pixel Pitch Vanadium Oxide Uncooled Infrared Detector LWIR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |
High Sensitivity 400x300 Resolution 17μm Pixel Size VOx Microbolometer Uncooled Infrared Detector
| Sensor: | FPA Vanadium Oxide |
|---|---|
| Size: | 30x19.8x7.32mm |
| Type: | Uncooled Microbolometer |
400x300 Resolution 17μm Pixel Pitch Vanadium Oxide Uncooled Infrared Detector FPA Microbolometer
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Material: | Vanadium Oxide |

