All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled infrared detectors 400x300 ] match 78 Products.
Uncooled Thermal Imaging Module 256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch for Security and Thermography
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Spectral Range: | 8~14μm |
384x288 Resolution 12μm Pixel Size Shutterless Design LWIR Uncooled Thermal Camera Module
| Resolution: | 384x288 /12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12μm Infrared Thermal Camera Module PLUG612R LWIR for Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Imaging Module with 256x192 Resolution and 12μm Pixel Pitch for Low 330mW Power Consumption
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 330mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ultra Compact Uncooled Thermal Module With 9.1 / 13 / 19mm Lens
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Module with Various Intelligent Image Algorithm
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Surveillance Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Body Temperature Screening Uncooled Thermal Camera Module 384x288 17μM
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera 384x288 17μM For Body Temperature Screening
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Sharp Thermal Imaging LWIR Infrared Camera Module 640x512 12μm For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

