All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
LWIR 400x300 Thermal Imaging Security Camera Module Uncooled
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
Firefighting Thermal Camera Module Uncooled LWIR Thermal Module 640x512/12μm
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
LWIR Thermal Camera Module 400x300 / 17μm with Clear Thermal Imaging
| NETD: | <30mK |
|---|---|
| Weight: | ≤77g |
| Type: | Uncooled Camera Module |
PLUG612 Uncooled LWIR Camera Core 640x512 12μm with Clear Thermal Imaging
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
High Frame Rate MWIR Thermal Security Camera Module Cooled HgCdTe 640x512 15μm
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |

