All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 414 Products.
Ultra Compact Uncooled Thermal Module With 9.1 / 13 / 19mm Lens
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Customized Uncooled Thermal Imaging Camera Core 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled VOx Thermal Imaging Module with High Temperature Accuracy ±2℃
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ultra Clear Cooled MWIR Camera Core
| Used For: | Surveillance Camera |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Ultra Clear 1280x1024 12μm Cooled Thermal Module For Long Range Monitoring
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm (MW) |
|---|---|
| Used For: | Surveillance Camera |
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
1280x1024 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled LWIR Infrared Camera Module for All Weather Surveillance
| Used For: | Surveillance Camera |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz |
Ultra Clear 1280x1024 12μm Cooled Thermal Module for Long Range Monitoring
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm (MW) |
|---|---|
| Used For: | Surveillance Camera |
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
1280x1024 12μm Cooled IR Camera Module Core Long Range Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
RS422 99.5% Pixel Rate Cooled Ir Detector Module Core 1280x1024 12μM
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Long Range Monitoring IR Cooled Camera Module Core 1280x1024 12μm
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |

